Thomas Strakosha, heroi i Lazios – ja çfarë pritje ka bërë (VIDEO)

Periskopi.com Sporti

Lazio ishte duke fituar 2-1 në fund të takimit kur Marseille po ushtronte trysni për të marrë të paktën një barazim në Olimpico.

Në sekondat e fundit të ndeshjes ishte Thomas Strakosha ai që shpëtoi vendasit me një pritje vendimtare me këmbë.

Lojtarët dhe tifozët përgëzuan gardianin e Shqipërisë pas kësaj pritje fenomenale./Periskopi/

<blockquote class=”twitter-tweet” data-lang=”en”><p lang=”en” dir=”ltr”>Strakosha with a huge save in the dying moments to secure Lazio’s victory over Marseille. Lazio advances out of their group. <a href=”https://twitter.com/hashtag/LazioOM?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw”>#LazioOM</a> <a href=”https://twitter.com/hashtag/forzalazio?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw”>#forzalazio</a> <a href=”https://twitter.com/hashtag/EuropaLeague?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw”>#EuropaLeague</a> <a href=”https://t.co/bEQaF9ud81″>pic.twitter.com/bEQaF9ud81</a></p>&mdash; Las Vegas Laziali (@LVLaziali) <a href=”https://twitter.com/LVLaziali/status/1060620956488499200?ref_src=twsrc%5Etfw”>November 8, 2018</a></blockquote>
<script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

Shpërndaje në: