Tifozët anglezë udhëtojnë me pilotët të dehur rusë, derisa udhëtojnë për të ndjekur takimet e Kupës Botërore

Periskopi.com Botërori 2018

Tifozët anglezë kanë filluar të frikësohen nga pilotët e “dehur” rusë derisa ata do të duhej të udhëtonin për të ndjekur takimet e Kupës Botërore në Rusi.

Bashkë-piloti Dimitri Lugov, 29 vjeç, ishte shumë i dehur pas raportimeve se ai kishte vështirësi për të prekur hundën e tij gjatë një testi, thonë raportet.

Kompania ajrore ruse “Carrier Pobeda” ka dy fluturime çdo ditë mes Moskës dhe Volgogogradit dhe Kalininigradit – vendi ku Anglia zhvillonte ndeshjet, raportoi “The Sun”, transmeton Periskopi.

Në një incident tjetër të dyshuar në mars, u zbulua se një pilot i Aeroflotit Vadim Kashin, 42 vjeç, u ndalua nga fluturimi sepse ishte i “dehur”.

Një dokument i lëshuar nga Mash shfaq se ai kishte “dridhje në gishtërinj” dhe “i vinte era alkool”./Periskopi/