Tifozët e Marseille nuk durojnë – E ofendojnë Leo Messin në pritjen e Alexis Sanchez

Periskopi.com Sporti

Alexis Sanchez ka mbërritur në Francë për kalimin e tij në Olympique Marseille, i përshëndetur nga qindra tifozë festues, pas ndërprerjes së kontratës me Interin.

Reprezentuesi i Kilit thuhet se ra dakord deri në 5 milionë euro si pagesë për të prishur kontratën një vit më herët, duke hequr kështu pagën e tij prej 7 milionë euro për sezon.

Ai u largua nga Milano me një avion privat këtë mbrëmje dhe ateroi në Marsejë, ku u prit nga qindra tifozë të emocionuar me flakë dhe fishekzjarre.

Tifozët madje e kanë ofenduar rëndë Leo Messin, duke kuptuar rivalitetin e madh që kanë me skuadrën e PSG’së.

VIDEO