Tifozët rrahen, skuadrat e tyre luajnë sonte në Ligën e Kampionëve

Tifozët rrahen, skuadrat e tyre luajnë sonte në Ligën e Kampionëve

Por, paraprakisht janë përballur tifozët e të dyja ekipeve pasmesnatës për të cilën gjë është dashur të ndërhyj policia spanjolle.

Sipas informacioneve të para janë arrestuar 12 tifozë kroatë, ndërsa një pjesë kanë përfunduar në spital, transmeton Telegrafi.

Në fakt, fraksioni Bad Boys i tifozëve të skuadrës së Dinamos ka paralajmëruar edhe më tepër trazira në stadiumin Sanchez Pizuan.

Kujtojmë se takimi fillon në ora 20:45 dhe është i vlefshëm për Grupin H, ku kreun e tabelës Sevilla e ndan me Juventusin.

Shpërndaje në: