Tifozët vërshojnë në fushë, sulmojnë Payet dhe ndërprejnë lojën – ai i sulmoi me shishe

Periskopi.com Sporti

Ndeshja mes OGC Nice dhe Marseille është ndërprerë si pasojë e futjes së tifozëve në fushë.

Dimitri Payet ishte akteri kryesor i gjithë kësaj tollovie, pasi ai u sulmua nga tifozët me një shishe, përcjell Periskopi.

Lojtari pa hezituar mori shishen dhe ua hodhi mbrapsht tifozëve, duke i irrituar ata pa masë.

Pas këtij reagimi të lojtarit, tifozët e Nice vërshuan fushën dhe bënë që ndeshja të ndërpritet.

Më poshtë mund të shihni pamjet. /Periskopi/

Shpërndaje në: