Tifozi i Meksikës ‘çmendet’ pas eliminimit nga Kupa e Botës, merr thikën dhe thyen televizorin

Tifozi i Meksikës ‘çmendet’ pas eliminimit nga Kupa e Botës, merr thikën dhe thyen televizorin

Një tifoz meksikan e shkatërroi televizorin e tij pas eliminimit nga Kupa e Botës dhe madje atë e bëri me një thikë që mbante në duar.

Meksika e mposhti Arabinë Saudite 2-1 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve, por rezultati nuk ishte i mjaftueshëm për të kaluar në 16-shen e finales, shkruan Periskopi.

Ata humbën një vend në raundin tjetër të turneut ndaj Polonisë, e cila kishte një gol diferencë më të mirë në Grupin C, pavarësisht humbjes 2-0 ndaj Argjentinës.

Dhe dështimi i tyre për të rezervuar një vend në 16-shen e fundit nuk u pëlqeu mirë nga fansat e tyre, me një tifoz të që u tërbua absolutisht.

Është shfaqur një video e një tifozi të Meksikës duke thyer televizorin e tij pas eliminimit të Kupës së Botës.

VIDEO

Shpërndaje në: