Tigrat që rrezikohen nga njeriu dhe natyra

Periskopi.com Galeria

Në një ekspozitë fotografie në Londër janë ekspozuar pamje të fuqishme nga fotografët më të njohur në botë të jetës së egër, për të rritur vetëdijen mbi situatën e vështirë të tigrave të kërcënuar nga njeriu e natyra.

Ekspozita që mbahet në sallën “Royal Albert” është e hapur deri më 14 tetor, shkruan Periskopi.

Aty mund të gjesh fotografi prej më të ndryshmeve të tigrave që kërcënohen nga njeriu dhe ndryshimet në natyrë. /Periskopi/

 

Shpërndaje në: