Tollovi e madhe para finales së Evropa Ligës – Policia spanjolle arreston disa tifozë të Frankfurtit, e papranueshme se çfarë kanë bërë

Periskopi.com Sporti

Policia spanjolle arrestoi pesë tifozë të Eintracht Frankfurt për shqetësime dhe sulme ndaj tifozëve të Rangers.

Incidenti, sipas policisë lokale, ndodhi mesnatën e së martës, kur rreth 200 tifozë të klubit gjerman sulmuan mbështetësit e Rangers.

Vendndodhja e incidenteve është e njëjtë ku ndodhi një përplasje mes tifozëve të Eintracht dhe West-Ham marsin e kaluar, kur klubet e lartpërmendura u përballën përkatësisht me Betisin dhe Sevillan në xhiron e 16-tës së Ligës së Evropës.

VIDEO