Torres dëshiron kalimin te Barcelona – ia bën me dije Guardiolas

Periskopi.com Sporti

Barcelona mund të sigurojë shërbimet e Ferran Torres.

Spanjolli i Manchester City, Ferran Torres, duket se dëshiron t’i bashkohet projektit në ngritje te Barcelona, me Xavi Hernandez në krye.

Sulmuesi/anësori spanjoll raportohet t’i ketë bërë të ditur dëshirën për largim trajnerit të tij, Pep Guardiola, përcjell Periskopi.

Dëshira e lojtarit është që t’i bashkohet skuadrës së Barcelonës dhe për këtë Pep nuk ka ndonjë kundërshtim.

Thuhet se kalimi i Torres te Barcelona mund të bëhet sapo të arrihet marrëveshje mes Barcës dhe City, sepse sa i përket lojtarit nuk ka telashe./ Periskopi/