Tottenham-Chelsea është superderbi që luhet sot: Këto janë formacionet e mundshme

Periskopi.com Sporti

Tottenham-Chelsea, derbi i Londrës që premton spektakël, formacionet e mundshme

Në kuadër të javës së pestë të kampionatit anglez Premier Ligë sot do të zhvillohet njëri nga derbit më të fortë në Londër, ai ndërmjet Tottenhamit dhe Chelseat.

Sfida do të zhvillohet në stadiumin “White Heart Lane” me fillim nga ora 17:30 dhe do të drejtohet nga gjyqtari anglez Tierney.

Chelsea ka vetëm një pikë më shumë se Tottenhami, pra 10 kundrejt 9 të Tottenhamit dhe mbajnë pozitat katër dhe shtatë.

Këto janë formacionet e mundshme për të ballafaqim:

Tottenham: (4-3-1-2): Lloris; Emerson, Sanchez, Romero, Reguilon; Hojbjerg, Skipp, Ndombele; Alli; Kane, Son

Chelsea: (3-4-2-1): Mendy; Azpilicueta, Christensen, Rudiger; James, Jorginho, Kante, Alonso; Mount, Havertz; Lukaku.

Shpërndaje në: