Tottenham i vendosur – I dërgon ofertë Barcelonës për Lengletin

Periskopi.com Sporti

Skuadra e Tottenhamit janë të vendosur që të firmosin me mbrojtësin e Barcelonës, Clement Lenglet.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano, ku tha se kushtet personale tashmë janë pranuar mes lojtarit dhe skuadrës angleze që 27-vjeçari të transferohet si huazim, shkruan Periskopi.

Marrëveshja do të jetë deri në qershor të vitit 2023.

Klubet ende janë në kontakt për detajet përfundimtare.