Tottenham me fat, vazhdon rrugëtimin në Carabao Cup – mposht Chelsean përmes penalltive

Periskopi.com Sporti

Tottenham dhe Chelsea e kanë përfunduar kohën e rregullt të ndeshjes së sotme me barazim 1-1, andaj këto dy skuadra shkuan në penallti.

Në penallti më shumë fat kishte skuadra e Tottenhamit, e cila arriti të dalë fituese nga kjo sfidë.

Chelsea u eleminua nga kjo garë, pasi që Mount nuk ishte i saktë me penalltinë e tij.

Kështu, përmes penalltive Tottenhami siguroi vazhdimin e rrugëtimit në Carabao Cup.

Shpërndaje në: