Tragjike: 22 të rinj vdesin në një klub nate në Afrikën e Jugut, policia nis hetimet

Periskopi.com Lajme

Autoritetet e Afrikës së Jugut po hetojnë vdekjen e të paktën 22 të rinjve në një klub nate.

Viktimat u gjetën të shpërndara nëpër kate dhe tavolina në Tavernën Enyobeni, raporton BBC.

Trupat u dërguan në mortore, ku ekzaminimet pas vdekjes – përfshirë testet toksikologjike – do të kërkojnë të përcaktojnë shkakun e vdekjes.

Presidenti i Afrikës së Jugut, Cyril Ramaphosa shprehu “ngushëllimet më të thella” për familjet e viktimave. “Kjo tragjedi është bërë edhe më e rëndë nga shfaqja e saj.