Trajneri kroat me zemër të thyer: Na falni që nuk arritëm të bënim më shumë

Periskopi.com Botërori 2018

Zlatko Dalic është njëri nga më meritorët pse Kroacia arriti në finale e Kupës së Botës

Befasia e këtij Botërori padyshim që ishte Kroacia që arriti në finale, por aty u ndalë nga Franca duke u mposhtur me rezultat 4-2, shkruan Periskopi.

Pavarësisht humbjes, kroatët treguan lojë të madhe dhe u ndëshkuan nga gabimet që bën në fazën defanzive.

“Fillimisht dua të uroj Francën për këtë titull. Për ne mund të them se kemi luajtur një ndeshje të madhe, por u penalizuam nga ajo penallti,” ka thënë Dalic.

“Pavarësisht kësaj humbje, duhet të jemi krenarë për gjithçka që kemi bërë deri tani. Ne kemi arritur suksesin më të madh në futbollin kroat, por na ka mbetur diçka peng dhe kërkoj falje pasi ne mund të bënim një tjetër hap më shumë.

“Nuk është se Franca na surprizoi, pësuam dy gola të lehtë të cilëve u shtohen një autogol dhe një penallti”. /Periskopi/