Trajneri kroat para finales: Kur e ndalëm Messin e Kane, do t’i ndalim edhe Mbappen e Griezmanin

Periskopi.com Botërori 2018

Trajneri kroat, Zlatko Dalic beson se përfaqësuesja që drejton ai do ta mposhtë Francën në finalen e Kupës së Botës.

Dalic është shprehur optimist për sa i përket takimit, duke thënë se lojtarët e tij kanë arritur të ndalin Messin dhe Kane, prandaj ata do t’i ndalin edhe Mbappen dhe Griezmann.

“Kroacia mund të luaj më mirë. Franca është një kombëtare mjaft e rrezikshme”, tha fillimisht Dalic.

“Ne arritëm të ndalim Messin, Eriksen dhe Kane, prandaj ne mund t’ia dalim edhe përballë Mbappes dhe Griezman”, shtoi trajneri kroat.

Kujtojmë që ditën e diel në orën 20:00 në Luzhniki Stadium do të luhet finalja e madhe e Kupës së botës ndërmjet Francës dhe Kroacisë.