Trajneri legjendar Bielsa merr drejtimin e ekipit brazilian

Trajneri legjendar Bielsa merr drejtimin e ekipit brazilian

Duket se Marcelo Bielsa ende nuk e ka thënë fjalën e fundit. Një trajner me përvojë, i konsideruar nga shumë si një revolucionar, do të kthehet në Amerikën e Jugut.

Ekipi brazilian, FC Santos është i interesuar për punësimin e tij. Takimi i parë mes drejtuesve të klubit dhe trajnerit ishte pozitiv – ka bërë të ditur Nicolo Schira në Twitter.

Për Bielsa, kjo do të ishte puna e parë në kontinentin vendas pas 11 vitesh. Së fundmi ai ka punuar në Leeds United, duke e çuar skuadrën drejt ngjitjes në Premier League. Në total, ai punoi atje për 3 vjet.

Në shkurt të këtij viti, megjithatë, ai u pushua nga puna dhe që atëherë ka mbetur i papunë.

Krejt papritur, Santos kërkoi trajnerin me përvojë. Bielsa nuk ka punuar kurrë më parë në Brazil. Në Amerikën e Jugut, megjithatë, ai konsiderohet një specialist i shquar.

Shpërndaje në: