Transferi më i ri i Bayernit, Mane ka ndërtuar shkolla, spitale, ndërtesa për fshatin e tij Bambali në Senegal

Transferi më i ri i Bayernit, Mane ka ndërtuar shkolla, spitale, ndërtesa për fshatin e tij Bambali në Senegal

Sadio Mane sot ka arritur në Gjermani për të kryer testet mjekësore te Bayerni.

Mane ishte lojtar i Liverpoolit, ndërsa këtë vit vendosi që për shumën 35 milionë euro t’i bashkohet Bayernit, shkruan Periskopi.

Senegalezi njihet për anën e tij humanitare, ku ai ka shpenzuar 700 mijë euro nga rroga e tij për ta ndërtuar fshatin e lindjes.

Mane ka ndërtuar, shkolla, spitale, ndërtesa, zyra postar dhe pompa me karburante.

Ai vërtetë është njëri me zemër të madhe, madje së fundi ai kaloi disa ditë në fshatin e tij, ku luajti futbolli me njërzit e lagjës edhe pse ishte bërë i tëri me baltë.

Shpërndaje në: