Transformimi i jashtëzakonshëm i trupit të Wilderit nga Olimpiada e vitit 2008 deri tani

Periskopi.com Sporti

Deontay Wilderi që të gjithë e njohim dhe e duam tani, i pandalshmi, kampioni i peshave të rënda, nuk ka qenë gjithmonë kështu siç duket tani.

Arroganca e tij poashtu nuk ishte gjithmonë prezente.

Në Olimpiadën e vitit 2008, ai u duk i turpshëm para kamerës, shumë larg asaj që është sot, transmeton Periskopi.

Sidoqoftë, amerikani kishte pasur një rrugëtim interesant drejt majës, duke braktisur ëndrrën në NBA dhe la kolegjin në gjysmë.

Ai pastaj u bë baba në moshën 19-vjeçare, para se të fillonte rrugën drejt piedestalit.

“Bomberi i Bronztë” pastaj do ta fitonte medaljen e bronztë, po të bronztën, në Olimpiadën e vitit 2008, derisa u mposht në gjysmëfinale nga italiani Clemente Russo.

Megjithatë, ai duket krejtësisht ndryshe tani dhe fotot e mëposhtme e nënvizojnë transformimin e tij ndër vite. /Periskopi.com/

p1e0v5a3mq159p1agp1qoh1uprimth.jpg

p1e0v5b7hg1trt1kjr1ni7hr31cfrj.jpg

Shpërndaje në: