Tre të vdekur gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Periskopi.com Lajme

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë ka njoftuar se kanë vdekur edhe tre pacientë me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë.

Tutje njoftohet se janë 47 raste të reja dhe 113 të shëruar.

Raste aktive në vend janë 1572.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 17 raste, komuna Gjilan 9 raste, komuna Istog 5 raste, komuna Kamenicë 4 raste, komuna Fushë Kosovë 3 raste, komuna Viti 2 raste dhe me nga një rast komunat Ferizaj, Lipjan, Obiliq, Pejë, Podujevë, Suharekë dhe Vushtrri.

Shpërndaje në: