Tronditet qeveria ruse: Humb jetën tragjikisht ministri dhe njeriu më i afërt i Putinit

Periskopi.com Lajme

Ministri i Situatave Emergjente ruse, Yevgeny Zniichev, ka humbur jetën. Njeriu i besueshëm i Vladimir Putinit ka humbur jetën ‘tragjikisht teksa po bënte përpjekje të shpëtonte jetën e një personi gjatë disa ushtrimeve”, ka raportuar media botërore.

Lajmi është konfirmuar edhe nga zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov.

“Ministri rus i Situatave Emergjente, ka vdekur tragjikisht në përpjekje për të shpëtuar jetën e një personi teksa po ushtronin në zonën e Arktikut në një ushtrim rreth situatave emergjente”, thuhet në njoftimin e ministrisë që drejtonte vet Zinichev./Periskopi/

 

 

Shpërndaje në: