Truku i Usyk me monedha bëhet viral në rrjete sociale, çfarë donte të tregonte ai

Periskopi.com Sporti

Kanë mbetur edhe 4 ditë deri te meçi i madh mes Usyk dhe Joshuas.

Në matjet zyrtare para këtij meçi, boksieri ukrainas bëri një gjest interesant me disa monedha, shkruan Periskopi.

Ai vendosi disa monedha në pëllëmbë të dorës dhe u mundua t’i kap ato të gjitha, por disa nga to i ranë në tokë dhe bokseri filloi të qeshë.

Ende nuk dihet se pse e bëri këtë truk Usyk, apo është një ushtrim që bëjnë boksierët për të parë reflekset e tyre.

Shikoni momentin në video:

VIDEO