Trump e Merkel takohen para samitit të G20-ës

Trump e Merkel takohen para samitit të G20-ës

Presidenti amerikan Donald Trump dhe kancelarja gjermane Angela Merkel do të takohen të enjten në Hamburg, përpara  samiti të Grupit të 20, ka thënë një zëdhënës i Merkel.

“Takimi me Presidentin e SHBA është planifikuar para samitit të G20-s, ndoshta të enjten në mbrëmje”, tha Stefan Seibert në një konferencë shtypi, raportojnë mediat e huaja, transmeton Klan Kosova.

 

Shpërndaje në: