Turpi ka emër: Shkolla fushëkosovare përdhos flamurin e Kosovës, e vendos mbrapsht (Foto)

Periskopi.com Lajme

Shkolla “Lismir” në komunën e Fushë Kosovës në prag të Festës së 28 Nëntorit ka vendosur flamurin kombëtar kuq e zi si dhe atë të Kosovës – duke e përdhosur këtë të fundit.

Mirëpo këtë të fundit e kanë vendosur mbrapsht.

Më poshtë mund ti shihni fotografitë.

Mbetet të shihet nëse do të ketë masa ndëshkimore për këtë veprim të turpshëm.

Shpërndaje në: