Turqi, vezët dyngjyrëshe në Kutahya po tërheqin vëmendjen

Turqi, vezët dyngjyrëshe në Kutahya po tërheqin vëmendjen

Vezët dyngjyrëshe gjelbër dhe kaltër të një prodhuesi i cili ruan pula të llojit “Ameraucana” me origjinë nga Amerika e Jugut në qarkun Tavsanli të qytetit Kutahya të Turqisë po tërheq vëmendjen, raporton Anadolu Agency (AA).

Shpërndaje në: