Tyson Fury u prit si hero i vërtetë në Mançester pasi mposhti Deontay Wilderin

Periskopi.com Sporti

Tyson Fury u rikthye në Britani sot në mëngjes, duke ateruar në aeroportin e Mançesterit pas paraqitjes triumfuese kundër Deontay Wilderit, të shtunën mbrëma në Sh.B.A.

Një klip u postua në Twitter ku shihet Fury duke u larguar nga porta teksa futet në korridorin kryesor, derisa përshëndetet nga shumë fansa, të cilët nuk mundën të përmbaheshin që nga momenti kur e panë atë, transmeton Periskopi.

Boksieri u duk i lumtur me tërë atë mbështetje, por ai gjithashtu dukej i lodhur dhe mund ta kuptojmë pse ai mezi priste të shkonte në shtëpi.

Shikoni më poshtë. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: