Tyson Furyt i refuzohet hyrja në Shtetet e Bashkuara, kjo është arsyeja e madhe

Tyson Furyt i refuzohet hyrja në Shtetet e Bashkuara, kjo është arsyeja e madhe

Tyson Fury raportohet se i është refuzuar hyrja në Shtetet e Bashkuara për lidhjen e tij të dyshimt me Daniel Kinahan.

Kampioni i peshave të rënda të WBC u ndalua teksa tentoi të hipte në një avion për në SHBA nga Britania e Madhe, sipas një raporti të publikuar nga ‘Sunday World’ , përcjellë Periskopi.

Sipas mediave atje thuhet se kjo ngjarje ka ndodhur të premten.

Promotori dhe menaxheri irlandez i boksit Kinahan është emëruar si një figurë e lartë në krimin e organizuar në Gjykatën e Lartë të Republikës së Irlandës.

Kinahan, i cili tani ndodhet në Dubai, nuk ka dënime penale dhe mohon akuzat kundër tij.

Në prill, Shtetet e Bashkuara vendosën sanksione ndaj Kinahan dhe ofruan një shpërblim prej 5 milion dollarësh (3.8 milion fute) për informacionin që çon në arrestimin e figurave të dyshuara të larta në të ashtuquajturin Grupi i Krimit të Organizuar Kinahan.

Muajin e kaluar, u konfirmua se 600 personave me lidhje të dyshimta me Kinahan ishin ndaluar të hynin në SHBA.

Shpërndaje në: