U pyet për ndeshjen me Cityn – Gerrard me përgjigjen që nuk do t’i pëlqente tifozëve të Liverpoolit

Periskopi.com Sporti

Aston Villa e trajnerit Steven Gerrard zhvillon ndeshjen e fundit në Premierligë ndaj rivalit të Liverpoolit për titull, Manchester Cityt.

Dihet e kalumja e Gerrard tek Liverpooli dhe tekinku i Aston Villës u tregua i matur në prononcimin e tij të fundit për media, shkruan Periskopi.

Situata është e tillë në Premierligë nëse Aston Villa mposhtë apo barazon me Cityn dhe Liverpooli e fiton ndeshjen ndaj Wolves, ‘The Reds’ shpallen kampionë.

Por, Gerrard u përgjigj me maturi në pytjet e gazetarit.

“Unë nuk jamë i përfshirë në një mbështetje për titull, unë jam trajneri i Aston villës”, tha shkurt Gerrard.