U sulmua para nisjes, atleti francez nuk do t’ia dijë, triumfon në garë

Periskopi.com Sporti

Nëse ke dëshirë, mund t’ia dalësh. Shembulli konkret vjen nga atleti francez, Wilfried Happio.

Happio u godit në fytyrë nga një person pak minuta para se të fillonte gara, teksa u shpëtua nga trajneri.

Edhe pse me sy të gjakosur dhe në gjendje jo të mirë shëndetësore, ai mori përsipër që të bëhej pjesë e garës, pasi u fashua nga mjekët.

Happio fitoi në garën e vrapimit në kategorinë 400 metra me pengesa, duke mahnitur të gjithë botën.

Rasti është shpërndarë në shumë media të ndryshme.