UEFA përjashton Ferronikelin e Prishtinën

UEFA përjashton Ferronikelin e Prishtinën

Ferronikeli dhe Prishtina pritet të marrin pjesë në Ligën e Kampioneve dhe në atë të Europës. Por duket se ky anëtarësim ka zënë të papërgatitur skuadrat kosovare. Sipas top-channel, UEFA u mohoi pjesëmarrjen në sezonin 2016-2017.

Shpërndaje në: