Ujku mbyt qenin në oborrin e shtëpisë, e shqyen nga zinxhirët dhe e tërheq zvarrë

Periskopi.com Lajme

Ditët e fundit, një video shqetësuese ka qarkulluar në rrjetet sociale në të cilën shihet një ujk teksa sulmon një qen para një vile.

Në videon që thuhet se është bërë në Blidinje të Bosnjë e Hercegovinës, shihet ujku që iu afrua një qeni që ishte lidhur me zinxhirë në një vilë.

Ndonëse, qenushi tentoi të luftojë, nuk ia doli dhe ujku e sulmoi menjëherë.

Pas një përleshje të shkurtër, ujku mbyti qenin fatkeq, e shqeu atë nga zinxhiri dhe e tërhoqi zvarrë në pyll.

 

Shpërndaje në: