Uran Ismaili: Sondazhet kredibile na renditin të dytët, Prishtina shkon në balotazh

Periskopi.com Lajme

Kandidati për Kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili ka zbulluar për herë të parë se sondazhet kredibile dhe me renome në Prishtinë e poziciojnë atë si kandidatin e dytë për zgjedhjet e së dielës.

Ismaili ka thënë se nuk ka dashur me qëllim ti publikoj këto rezultate të cilat i ka marrë gjatë kësaj jave.

“Sondazhet tona që janë realizuar nga kompani me renome në Prishtinë na poziconojnë të dytët mbi margjinën e gabimit. Mbi 3 për qind nga të tretët.”, ka thënë Ismaili.

Sipas këtyre sondazheve, Ismaili pritet të shkoj në balotazh së bashku me kandidatin nga Lëvzija Vetëvendosje, Arben Vitia.