Ushqimet që përmirësojnë epshin seksual

Periskopi.com Zoya

Ne jemi shpesh nën presion për shkak të një numri detyrimesh, mungesë të parave, dashurisë apo problemeve shëndetësore.

Seksi është një pjesë e rëndësishme e një çështjeje dashurie. Është e mirë për shëndetin dhe ndikon pikërisht zvogëlimin e stresit.

Është e nevojshme të rritet epshi, por kjo shpesh nuk është e lehtë. Ka ushqime që kanë një efekt të fortë afrodiziak, transmeton KosovaPress.

Speca djegës (përmirësojnë disponimin dhe ngjallin pasionin)

Salmon (një burim i vitaminës D që rrit testosteronin)

Tartuf (rritur libido në meshkuj)

Xhenxhefil (përmirëson funksionin seksual dhe epshin në meshkuj)

Shalqi (përmban disa phytonutrients kryesore që kanë një efekt të ngjashëm si viagra).

Shpërndaje në: