Usyk ia kthen titujt e kampionit Joshuas, britaniku zbulon nëse do të ketë revansh

Periskopi.com Sporti

Oleksandr Usyk ka ruajtur respektin maksimal për Anthony Joshuan, edhe pse e rrahi atë për t’i marrë titujt e kampionit.

Ukrainasi është kampioni i ri i botës në WBA, WBO dhe IBF, pasi ka mposhtur mbrëmë Joshuan.

Megjithatë, pas ndeshjes, Usyk ka shkuar për ta vizituar Joshuan në prapaskena, për t’i dhënë edhe një herë atij titujt që i humbi.

Kjo ndodh edhe për shkak se Usyk do t’i pranojë titujt e ri, por edhe për të treguar respektin e ndërsjell që kanë dyshja mes vete, përcjell Periskopi.

Në gjithë këtë ngjarje, Joshua është dëgjuar duke i thënë ukrainasit “shihemi së shpejti”.

Këto fjalë të AJ lënë të kuptohet se britaniku do të shfrytëzojë të drejtën e klauzolës për të aranzhuar një revansh. /Periskopi/