Valon Syla: Daut Haradinaj është kandidat serioz, do t’i marrë vota gjitha partive

Periskopi.com Lajme

Në debatin që po zhvillohet në një debat televiziv, ku po diskutohet për garën në Prishtinë, opinionistët po komentojnë kandidatët një nga një. Opinionisti Valon Syla u shpreh se Lëvizja Vetëvendosje dita ditës po bie sipas sondazheve, dhe një gjë është e sigurtë se do të ketë balotazh.

Ai këtë mendim e mbështeti edhe në fushatën e Daut Haradinaj, ku sipas tij
Haradinaj ka befasuar me fushatën e deritanishme me çasjen e tij në terren. Sipas Sylës, Daut Haradinaj ka një listë për asamble për t’u respektuar, dhe se sigurtë se do të jetë befasi në këto zgjedhje lokale.

“Daut Haradinaj është kandidat serioz, ka mundësi që do t’i merr vota gjitha partive”, u shpreh Syla.

Shpërndaje në: