“VAR” ndalon festën – Ziyech me gol të çmendur nga gjuajtja e lirë ndaj Belgjikës

“VAR” ndalon festën – Ziyech me gol të çmendur nga gjuajtja e lirë ndaj Belgjikës

Është shënuar goli i parë në takimin ndërmjet Belgjikës dhe Marokus, duel ky në kuadër të Kupës së Botës, Katari 2022.

Golin e parë për Kombëtaren e Marokus e ka shënuar Ziyech në minutën e 45’të të takimit, gol ky që erdhi nga gjuajtja e lirë por që u anulua me “VAR” s’i shkak i pozitës jashtë loje, shkruan Periskopi.

Rezultati mbetet i pandryshuar në 0:0.

VIDEO

Shpërndaje në: