Vdes aktori i njohur (Foto)

Vdes aktori i njohur (Foto)

Aktori amerikan, Nelsan Ellis që ka luajtur në serinë e famshme HBO True Blood, ka ndërruar jetë në moshën 39 vjeçare. 

Këtë e ka konfirmuar menaxheri i tij, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Ellis, i njohur për rolin flakërues në Lafayette Reynolds në seritë e horror-dramës, ka vdekur pas komplikimeve me zemër.

“Ai ka qenë një talent i madh, fjalët dhe prania e tij do të na mungojnë përherë”, ka thënë Menaxheri i tij, Emily Gerdon.

Ellis ishte shfaqur në True Blook nga viti 2008 deri në serinë e fundit më 2014.

 

Shpërndaje në: