Vdes babai i sopranes Inva Mula

Periskopi.com Lajme

Babai i sopranos shqiptare, Inva Mula ka ndëruar jetë

Lajmin e ka bërë të ditur i pari i Tiranës, Erian Veliaj.

“Fort i trishtueshëm lajmi i ndarjes nga jeta e Avni Mulës, një nga pasuritë më të mëdha njerëzore dhe artistike të kombit tonë. Arti shqiptar do t’i jetë ngahera mirënjohës për veprën e çmuar që la pas!
Ngushëllime Invës për humbjen e babait, emrin e të cilit Tirana e nderoi me sallën e koncerteve “Avni Mula” në rrugën e Dibrës për t’u kujtuar nga gjithë brezat!”, shkroi ai.

Shpërndaje në: