Vdes fansi i flaktë i Ballkanit, klubi nga Suhareka në zi

Periskopi.com Sporti

Klubi futbollistik, FC Ballkani dhe “Xhebrailat”, sot (e hënë), janë në zi.

Përmes një njoftimi klubi ka treguar se një tifoz i flakët i klubit ka ndërruar jetë.

Tifozi quhet Arton Bytyçi, nga Suhareka, i cili ishte tifoz i flakët i skuadrave “portokallinj”.

Tifozët suharekas “Xhebrailat”, i kanë dërguar telegram ngushëllimi familjes Bytyçi.

Poashtu edhe Ballkani i ka dërguar telegram ngushëllimi, duke shprehur pikëllim të thellë për Artonin.

https://www.facebook.com/fcballkani/posts/3001109960126702

Shpërndaje në: