Vdes luftëtari i UÇK-së, Haradinaj: Nuk ju nda luftës deri në çlirim

Periskopi.com Lajme

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka njoftuar për vdekjen e bashkëluftëtarit të tij nga fshati Grabanicë e Klinës, Jahë Baleci.

Ai tha se Jahën e njohu në frontet e luftës, teksa për të thotë se ishte burrë i fjalës e i zoti kundër armikut, që nuk ju nda luftës deri në çlirim.

“Ngushëllime familjes Baleci dhe të gjithë bashkëluftëtarëve”, shkroi ai në Facebook.