Vdes poeti i njohur, Xhevdet Bajraj

Periskopi.com Lajme

Sot, pas një sëmundje të rëndë ka vdekur poeti nga Rahoveci, Xhevdet Bajraj. Ai tash e sa vite jetonte dhe vepronte në Meksikë.

Njoftimin e ka bërë vëllai i tij, Fadil Bajraj.

Ja postimi në Facebook.

Njoftim mortor: sot pas një sëmundje të shkurtër ndërroi jetë vëllai im Xhevdet Bajraj. Për datën e varrimit ju lajmërojmë në ditët në vijim. Today my brother passed aëay.