Vdes vajza që u godit sot nga treni në Klinë

Periskopi.com Lajme

Treni në lëvizje në Klinë,  sot ka goditur për vdekje një vajzë të moshës rreth 16-vjeç.

Periskopi mëson se vajza ndërroi jetë pasi u godit nga treni teksa kthehej nga shkolla.

Zëdhënësi i Policisë, Driton Rugova ka konfirmuar rastin për Periskopin, duke mos dalë me detaje zyrtare rreth gjendjes së saj.

Ai ka thënë se pritet që Prokurori të dalë në vendngjarje dhe të konstatojë rastin, e pastaj të dalin me informacione shtesë

Ndërkohë ekipet emergjente si dhe policia e Kosovës kanë shkuar  në vendin e ngjarjes./PERISKOPI/

 

 

 

Shpërndaje në: