Veliu: Sulmi ndaj Hotit është një akt qyqar, me qëllim pengimin e proceseve pozitive në vend

Periskopi.com Lajme

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka thënë se sulmi i sotëm ndaj zëvendëskryeministrit Avdullah Hoti është një papranueshëm.

“Sulmi i sotëm ndaj zëvendëskryeministrit Avdullah Hoti është një akt qyqar, me qëllim pengimin e proceseve pozitive në vend”.

“Aktet e tilla janë të papranueshme dhe të patolerueshme”.

“Shprehja e mospajtimit dhe pakënaqësisë për çfarëdo procesi, duhet të bëhet përmes mjeteve demokratike dhe rrugës institucionale”, ka shkruar Veliu.

Shpërndaje në: