Verratti largohet nga grumbullimi i Italisë

Periskopi.com Sporti

Marco Verratti ka lëshuar grumbullimin me kombëtaren e Italisë.

Mesfushori i skuadrës së Paris Saint Germain ka pësuar një lëndim dhe nuk do të mund të ishte gati për ndeshjen ndaj Lituanisë.

Është pikërisht kjo arsyeja e largimit të Verrattit nga kampi ‘Azzurri’; gjendja fizike e lojtarit, përcjell Periskopi.

Anash Marco Verratti, edhe Lorenzo Pellegrini është larguar nga kampi, pikërisht për arsyen e njëjtë.

Pellegrini luante në minutat e fundit kundër Bullgarisë, por ishte pa minuta në Zvicër.

Kujtojmë se Italia është lidere e grupit C, me 11 pikë në pesë ndeshje. /Periskopi/

Shpërndaje në: