Veseli takon nënkryetarin e Këshillit të Atlantikut, Damon Wilson

Periskopi.com Lajme

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim nënkryetarin e Këshillit të Atlantikut, Damon Wilson.

Pas këtij takimi Damon Wilson pritet të takohet edhe me kryeministrin Ramush Haradinaj.

Siç shkruan EO, pas takimeve është bërë e ditur se nuk do të ketë prononcim për medie.

Veseli më pas do të pres në takim edhe ndihmës-sekretarin gjeneral të OKB-së për Europë, Azi Qendrore dhe SHBA, Miroslav Jenca.

 

 

Shpërndaje në: