Vetëm edhe një fitore i duhet Donjeta Sadiku për të fituar medalje botërore

Periskopi.com Sporti

Donjeta Sadiku ka shënuar tjetër fitore bindëse në Kampionatin Botëror “Stamboll 2022”.

Ajo mundi 5:0 Jocelyne Tshamala nga Kongo, kategoria 57-60 kg.

Me këtë fitore, Sadiku u kualifikua në çerekfinale dhe është vetëm një fitore larg medaljes botërore.