Video e Leo Messit duke e poshtëruar Toni Kroosin shkon viral, pasi tha se nuk e meritoi ‘Topin e Artë’

Periskopi.com Sporti

Në sytë e disa fansave të futbollit rreth e qark botës, Lionel Messi nuk e meritoi ‘Topin e Artë’ për herë të shtatë, të premten mbrëma.

Toni Kroos është një prej futbollistëve të profilit të lartë që mendon njejtë.

”Është absolutisht i pamerituar,” tha Kroos ndër të tjerash, transmeton Periskopi.

31-vjeçari ka bërë disa paraqitje kundër Messit në ‘El Clasico’.

Dhe në këto ndeshje, Messi e poshtëroi keq Kroosin në disa raste.

Si jemi kaq të sigurtë për këtë? Epo, pas komenteve të Kroosit për Messin se nuk e meritoi ‘Topin e Artë’, një video ka shkuar viral duke treguar disa herë kur argjentinasi e poshtëroi atë në fushë.

Shikoni më poshtë. /Periskopi.com/