Video me 11 zëvendësimet më legjendare në futboll ka ‘bllokuar’ internetin – 7 milionë shikime për dy ditë

Periskopi.com Sporti

Nuk janë vetëm 11 futbollistët që fillojnë ndeshjen ata që luajnë rol vital për një skuadër futbolli – zëvendësuesit në stol janë poashtu shumë të vlefshëm për trajnerët.

Zëvendësimet shpesh mund të kenë impak të madh. Fakti se nuk startoni në një ndeshje, nuk nënkupton domosdoshmërisht se nuk do ta mbyllni takimin si hero, raporton Periskopi.

Ka pasur zëvendësime legjendare vazhdimisht që e kanë ndryshuar komplet rrjedhën e ndeshjes dhe historisë së futbollit, derisa tani është krijuar një video me 11 prej tyre që janë më të rëndësishmet dhe ka shkuar menjëherë virale.

Brenda vetëm dy ditëve ka marrë plot shtatë milionë shikime.

Shikoni më poshtë.

Shënim: Video e mëposhtme është publikuar për herë të dytë nga një llogari tjetër (me pamjet e njejta), pasi publikuesi origjinal i videos nuk lejon transmetimin e pamjeve në regjionin tonë. /Periskopi.com/

 

Shpërndaje në: