Viola Von Cramon bën thirrje të votohet partia e Abazoviqit në Mal të Zi

Periskopi.com Lajme

Eurodeputetja gjermane Viola Von Cramon, përmes një postimi në tëitter, ka bërë thirrje të votohet partia URA e cila udhëhiqet nga Dritan Abazoviq, në zgjedhjet lokale për tri komuna në Mal të Zi.

Von Cramon tha se është DPS (Partia Socialdemokrate) e ka vendin në të kaluarën dhe para gjykatës, andaj është koha që qytetarët malazezë ta konfirmojnë këtë.

“Mali i Zi është kapur nga DPS dhe regjimi i saj i korruptuar dhe nacionalist për një kohë të gjatë.

Është koha që qytetarët e Malit të Zi të konfirmojnë edhe një herë se vendi i DPS është në të kaluarën dhe para gjykatës”, shkruan Von Cramon.