Vjen lajmi për Mo Salah – Mjekët e skuadrës sqarojnë se pse egjiptiani duhej të largohej nga loja

Periskopi.com Sporti

Po vazhdon të luhet ndeshja mes Chelsea dhe Liverpool.

Të dy skuadrat kishin rastet e tyre në pjesën e parë të finales së FA Cup, por që rrjetat mbeten të paprekura.

Megjithatë, një humbje e madhe për Liverpool mund të konsiderohet lëndimi i Salah, me egjiptianin që u detyrua të largohej nga loja.

Informacionet e fundit tregojnë se Mo Salah u largua si masë paraprake nga ndeshja. Ai mund të kishte vazhduar, por u këshillua të mos rrezikonte lëndime të mëtejshme për shkak të ndeshjeve të ardhshme dhe finales së Ligës së Kampionëve.