Vjen reagimi i Driton Kukës pasi Distria fitoi medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare

Periskopi.com Sporti

Distria Krasniqi e ka fituar edhe finalen e madhe ndaj xhudistës nga Kroacia, Ana Viktoria Puljiz në Lojërat Mesdhetare që po mbahen në Algjeri.

Në kategorinë -52 kilogramë, Krasniqi triumfoi duke fituar kështu medaljen e artë për Kosovën në Lojërat Mesdhetare, shkruan Periskopi.

Xhudsitja jonë e ka fituar medlajen e artë me Ippon.

Pas këtij triumfi të madh ka reaguar edhe trajneri i saj Driton Kuka, i cili urojë Distrien dhe tha se ishte gjatë gjithë kohës dominante.